İlan Kaydedildi.
Kaydedilen ilanlara git Kapat
İş Görüşmesine Nasıl Hazırlanmalısınız?

Profesyonel bir anlayışla hazırlandığınız ve ilan edilen pozisyonlara ya da genel başvuru olarak firmalara gönderdiğiniz öz geçmişiniz, görüşmelere çağrılmanızı sağladı. Bu önemli aşamanın ardından size iş teklifi yapılmasını sağlayacak olan iş görüşmesi öncesinde, yapmanız gereken oldukça önemli çalışmalar vardır. Bu aşamada yapmanız gerekenler ise aşağıdaki gibi faaliyetler olacaktır:

  1. Kendinizi tanıyın : Belki tekrara düşmek olacak ama her iş görüşmesinden önce kendinizi tam anlamıyla tekrar tekrar tanımaya çalışın. Kendini tanıyan kişinin, profesyonel niteliklerini ve kişilik özelliklerini karşı tarafa daha iyi aktarabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Deneyimlerinizi, özelliklerinizi asla küçümsemeyin.
  2. Şirketi tanıyın: Görüşme sırasında pozisyonu ve şirketi her yönüyle tanıdığınızı karşı tarafa hissettirmeniz ve bilginizi bir takım örneklerle desteklemeniz, size olumlu destekler sağlayacak ve görüşmeyi yapan yönetici, şirketine ve pozisyona olan ilgi dereceniz konusunda olumlu düşüncelere sahip olacaktır. Çoğu aday mülakata girecekleri şirket hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadan mülakata girmekte ve yalnızca bu yüzden, olumlu sonuç alamamaktadır. 
  3. Öz geçmişinizi, bilgi ve tecrübe birikiminizi gözden geçirin: Özellikle başvurduğunuz görevle ilgili bölümleri ve ilgilendiğiniz özel iş alanlarını tekrar gözden geçirin.
  4. Kariyer amaçlarınız hakkında düşünün ve onları net olarak ifade etmeye hazırlıklı olun.
  5. Güçlü ve zayıf yönlerinizi değerlendirin : Gücünüz ve zaaflarınız hakkında dürüst olun. İşinizi yaparken, zaaflarınızın olumsuz etkileri neler olabilir? Zaaflarınız için neler yapabilirsiniz? Zaaflarınız hakkında soru sorulduğu zaman aklınızı iyi kullanın.
  6. Görüşme sorularının tamamına verdiğiniz cevaplar ve gücünüzü ortaya çıkaran kişisel cevaplardan emin olun.
  Paylaş
www.elemantv.net @ 2014 - 2020