İlan Kaydedildi.
Kaydedilen ilanlara git Kapat
CV Hazırlama

Özgeçmiş (CV) Nedir?

Özgeçmiş, insanın hayatını, kabiliyetlerini, yeteneklerini, iş yapma gücünü ve tecrübelerini ortaya koyan bir belgedir. Yani sizin bu güne kadar elde ettiğiniz deneyimlerin özetidir. Özgeçmişin amacı sizi iş görüşmesine ulaştırmaktır.

Özgeçmişiniz sizin, yeteneklerinizi ve tecrübelerinizi çok iyi anlatmalı ve özgeçmişinizi okuyan kişiye "İşte aradığım kişi bu! " dedirtebilmelidir. Eleman arayan firma yetkilileri özgeçmişleri incelerken en önemli izlenimlerini ilk 30 saniyede edinirler. Ve bu izlenimleri olumlu yönde olursa sizi mülakata davet ederler.

Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

Başvurulan işin niteliğine göre istenen bilgilerde bazı farklılıklar olmakla birlikte özgeçmişte, kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, eğitim bilgileri, iş deneyimleri ve kişisel başarılar gibi bilgiler yer alır. Bazı kurumlar iş başvurusu yapacak adaylardan ek bilgiler isteyebilirler. Bu durumda bu bilgileri özgeçmişinizde kişisel bilgiler bölümüne veya önyazınıza ekleyebilirsiniz. Özgeçmişinizi oluştururken yazım hatalarına, imla kurallarına dikkat ederek özenle hazırlamalısınız. Özgeçmişinizdeki bilgilerin tamamen doğru, abartılmamış ve gerekirse belgeleyebileceğiniz bilgiler olmasına dikkat edin.

Özgeçmiş hazırlamak eskiden uzun uğraşlar gerektiren bir işlemdi. Artık özgeçmişler online ortamda sizi yönlendiren sayfalar yardımıyla hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabiliyor. Siz de özgeçmişiniz Elemanonline.com'da hemen oluşturun ve sitemizde bulunan tüm iş ilanlarına kolayca iş başvurusu yapın. Ayrıca oluşturduğunuz özgeçmişinizi eposta ile başvuru yapmak istediğiniz firmanın yetkilisine gönderebilir, özgeçmişinizin çıktısını alarak istediğiniz firmaya elden teslim edebilirsiniz.

Gelelim özgeçmişimizi oluşturmaya. Eğer daha önce eleman.net'a aday olarak üye olmadıysanız "Özgeçmiş Oluştur" sayfamızdan özgeçmişiniz oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Formumuzu doldurmaya başlamadan önce, eğer bir facebook hesabınız varsa ve bu hesabınızdaki eğitim ve iş deneyimi bilgileriniz düzgün girilmişse formun üstündeki "Facebook Bilgilerimi Aktar" linkine tıklayarak facebook hesabınızdaki bilgilerinizi otomatik olarak özgeçmiş formuna aktarabilirsiniz. Bu size ciddi bir zaman kazandıracaktır. Önemli bir nokta; bu işlem nedeni ile facebook hesabınızda herhangi bir işlem veya bildirim görünmez. Bize güvenebilirsiniz.

Özgeçmiş formunda ilk olarak "Kişisel Bilgiler" ve "İletişim Bilgileri" bölümlerini doldurun. Daha sonra "Çalışma Bilgileri" bölümünde mesleğinizi veya şu an çalıştığınız işinizdeki ünvanınızı yazın. Mesleğiniz / Çalışmalarınızla İlgili Kısa Bilgibölümüne ise yaptığınız/yapmak istediğiniz işi, hedeflerinizi, önemli özelliklerinizi kısaca yazabilirsiniz.

Daha sonra özgeçmişinize iş deneyimlerinizi belli bir sıraya göre işe giriş çıkış tarihlerine dikkat ederek ekleyin. İşin Tanımıbölümünü mutlaka açıklayıcı bir şekilde doldurun. Bu bölüm sizin yetkinliğinizi ve işe uygunluğunuzu anlamaları için önemli bir bölümdür. Bu deneyiminizde neler yaptığınızı iyi anlatın. Gerekirse rakamlar, oranlar, ve yüzdeler gibi nicelikler ekleyin. Cümleleri olabildiğince kısa tutun.

Şimdi özgeçmişinizi oluşturmaya başlayın.

  Paylaş
www.elemantv.net @ 2014 - 2020